Bar

6. august 2022

Otvárame tabuizované témy pre sme.sk

V rozhovore pre sme.sk sme otvorili tabuizované témy napríklad pobytu na psychiatrii, ktorým si prešla naša riaditeľka Zuzana Šimeková či o normalizácii témy duševných porúch a najmä ochoty ľudí riešiť ich.

Všetko sa mi darilo, veci mi vychádzali podľa plánu, no bola som neustále fyzicky aj psychicky vyčerpaná. V tom čase som sa o seba začala báť. Moje telo zlyhávalo, cítila som sa unavená a nešťastná. Mala som naozaj veľmi zlé stavy a musela som vyhľadať pomoc," opisuje Šimeková začiatok cesty, ktorá ju napokon viedla k životnej zmene aj k napísaniu románu.

Kniha sleduje hlavnú hrdinku Vandu počas dobrovoľnej hospitalizácie na psychiatrii, búra viaceré mýty a predstavy o liečbe a ľuďoch, ktorí ju absolvujú.

Celý článok je k dispozícii na tomto linku.

Zdroj: kultura.sme.sk

Aktuality

18. október 2022

Inly pre talkshow BiteClub s Jankou

Prvými hosťami po letnej prestávke bola naša riaditeľka Zuzana Šimeková a Ema Müller. Počas talkshow povedali viac aj o tom, ako sa cítiť dobre vo vlastnej koži, vyhorení či našom spoločnom projekte - novom mentoringovom programe „Čo od seba chcem a ako na to?”.

viac ›

13. október 2022

Rozprávali sme o zdraví pre ne.obycajna

O duši, dobrom živote, intuícii a krásnych ľuďoch, alebo aj kráse v ľuďoch. O slobode, čase so sebou samým a mnohom ďalšom sme povedali v rozhovore pre ne.obycajna.

viac ›

11. október 2022

Beseda ku knihe Krásni ľudia v Panta Rhei

V kníhkupectve v Bratislave sme boli súčasťou besedu o knihe Krásni ľudia, počas ktorej rozprávala nielen naša riaditeľka a autorka knihy Zuzana Šimeková, ale aj naša psychoterapeutka Zuzana Sidorová.

viac ›