Bar Online rezervácia

10. september 2021

Čo mi v živote robí radosť

„Neobjavila som tajný poklad, nevyhrala v lotérii a je veľa vecí, o ktorých stále snívam a ktoré zatiaľ nemám a ani nemám istotu, že ich mať budem. Rozdiel je však v tom, že som sa viac sústredila na seba.“

Je pomerne odvážne začínať v tejto dobe témou radosti. Je toľko dôvodov ju nemať, však? A ja vo všetkej pokore a s obrovskou vďakou chcem hneď v úvode spomenúť, že prežívam radostné obdobie v mojom živote a poviem vám, ako som sa k nemu dopracovala. Nie preto, aby som sa chválila, ale aby som zdieľala to, čo možno pomôže aj Vám.

V prvom rade, nestali sa žiadne zásadné veci: neobjavila som tajný poklad, nevyhrala v lotérii a je veľa vecí, o ktorých stále snívam a ktoré zatiaľ nemám a ani nemám istotu, že ich mať budem. Rozdiel je v tom, že viac som sa sústredila na seba. Prestala som (a to sa stále učím) byť k sebe príliš prísna, učím sa počúvať seba, zisťujem, čo mi robí dobre, čo ma napĺňa šťastím a čo mi dáva zmysel, aby som mohla viesť plnohodnotný život. Učím sa viac vnímať seba, svoje vnútro, svoje telo, nie sa len kritizovať a bičovať k výkonom, a oni mi to vracajú. Ak mám chuť bežať, bežím, ale ak sa chcem prejsť, spomalím tempo. Nemeriam si čas, nesúťažím. Nezdvíham činky, cvičím jogu, lebo mám chuť byť k môjmu telu láskavejšia. A čo je na tom najkrajšie? Moje vnútro (intuícia, duša?) mi posiela signály, je to ako moja vnútorná morzeovka. Aj sa mu venujem, pracujem na ňom, aby naša komunikácia bola jasná a nepripomínala zašifrované správy, ktorým nerozumiem. A mám podporu v podpornej skupine a terapii, ktoré mi nesmierne pomáhajú v celom tomto postupe. Je to proces, ktorý začal asi pred rokom, ale už teraz ma napĺňa radosťou.

Keď sa na to pozriem a uvedomím si koľko zmien sa v mojom živote za posledný rok udialo, až sa mi nechce veriť. Stretla som pár úžasných ľudí, ktorých asi vždy budem nosiť v srdci, lebo mi ukázali nové obzory (vždy, keď si na nich spomeniem alebo s nimi som, je to akoby sa vo mne zapálili malé lampášiky a rozliali svetlo a teplo v mojom vnútri), naštartovala zmenu pracovného zamerania a spustila projekty, ktoré sú môjmu srdcu veľmi blízke. No pocit radosti neprichádza len z veľkých zmien, práve naopak, začína tými menšími: mám rada rána, prechádzky v prírode, cvičenie, sadenie kvetov, milý rozhovor hoci aj s neznámym človekom v obchode, kávu na balkóne, dobrú knihu, úprimné a otvorené rozprávanie sa s blízkym človekom alebo keď sa mi podarí niečo, čo inému urobí radosť a čokoľvek, čo ma rozosmeje. A mám svoje sny, v ktoré stále dúfam.

Som veľmi vďačná za to, čo mám. Neviem, či je to veľa alebo málo, ale mám aj chuť sa podeliť o to, čo si myslím, že je tiež dobrý znak dostatku. Mám dojem, že k nadobudnutiu tohto pocitu som nepotrebovala nič zásadné ani nič nové, len vidieť lepšie, čo mám, veriť svojmu životu, môjmu vnútru a hodnotám a naučiť sa ich lepšie počúvať. A taktiež nezastaviť sa, nezamrznúť na mieste. Možno nejdem rýchlo, ale hýbem sa v smere, ktorý som načrtla. Stále mám veľa otázok aj strachov, pochybností a smútkov, ale verím, že šťastie a radosť nie sú na prídel a je fajn sa o ne deliť. Veľmi verím, že aj na našich stránkach nájdete trošku radosti a chuti hľadať jej ešte viac. Lebo ako hovoria múdri ľudia, buďte spokojní s tým, čo máte a buďte nadšení z toho, čo chcete.

Editoriály

10. september 2021

Čo mi v živote robí radosť

„Neobjavila som tajný poklad, nevyhrala v lotérii a je veľa vecí, o ktorých stále snívam a ktoré zatiaľ nemám a ani nemám istotu, že ich mať budem. Rozdiel je však v tom, že som sa viac sústredila na seba.“

viac ›