Bar

9. jún 2022

Podcast Búrači gastromýtov: Keď sa hlava rozpráva s vaším črevom

Naša terapeutka Zuzana Sidorová v podcaste Ladislava Kuželu povedala viac o tom, že črevá sú prepojené s našou hlavou, ako tento vzťah funguje a čo robiť, ak fungovať prestane.

Tak, ako každý psychoterapeut by mal mať svoj gauč, tak každý gastroentorológ by mal mať pre svojich pacientov psychoterapeuta. Vo svete táto spolupráca začína byť štandardom na mnohých gastroenterologických klinikách. Črevá sú prepojené s našou hlavou ako nerozlučné kamarátky. Ak vám však toto priateľstvo nefunguje, máte problém. A ako už tušíte, opäť je kľúč v črevnom zdraví. O tejto téme v podcaste Ladislava Kuželu rozprávala naša terapeutka Zuzana Sidorová. Zuzaniným zameraním je hlbinná psychodynamická psychoterapia, psychoterapeutická práca so snovými symbolmi, hypnóza a taktiež autogénny tréning.

Dozviete sa aj, že:

  • mnohí lekári vás posielajú k psychiatrovi, lebo podľa nich ste zdraví, pritom problém sídli v črevách, konkrétne v črevných mikróboch,
  • že mnoho ľudí môže brať zbytočne antidepresíva a možno by stačilo len upraviť stravu a hlavu,
  • že strava, hlava a zdravé črevo sú kľúčom k celkovému zdraviu.ä

Celý podcast nájdete na spotify tu.

zdroj: spotify — Ladislav Kužela

Aktuality

18. október 2022

Inly pre talkshow BiteClub s Jankou

Prvými hosťami po letnej prestávke bola naša riaditeľka Zuzana Šimeková a Ema Müller. Počas talkshow povedali viac aj o tom, ako sa cítiť dobre vo vlastnej koži, vyhorení či našom spoločnom projekte - novom mentoringovom programe „Čo od seba chcem a ako na to?”.

viac ›

13. október 2022

Rozprávali sme o zdraví pre ne.obycajna

O duši, dobrom živote, intuícii a krásnych ľuďoch, alebo aj kráse v ľuďoch. O slobode, čase so sebou samým a mnohom ďalšom sme povedali v rozhovore pre ne.obycajna.

viac ›

11. október 2022

Beseda ku knihe Krásni ľudia v Panta Rhei

V kníhkupectve v Bratislave sme boli súčasťou besedu o knihe Krásni ľudia, počas ktorej rozprávala nielen naša riaditeľka a autorka knihy Zuzana Šimeková, ale aj naša psychoterapeutka Zuzana Sidorová.

viac ›